Inscrie firma »
1. Cum sa prezentati firma pentru a atrage cat mai multi clienti
1. Cum sa prezentati firma pentru a atrage cat mai multi clienti Sumar:


Incercati sa faceti o descriere cat mai ampla a firmei dumneavoastra astfel incat aceasta sa fie un plus de imagine pentru produsele si serviciile pe care le comercializati. O prima impresie poate face diferenta pentru un potential client care nu va cunoaste deja. De asemenea o prezentare buna a companiei poate transforma rapid un potential client intr-un beneficiar castigat. Nu picati in capcana unei prezentari sumare a firmei.

In descrierea companiei incercati sa scoateti in evidenta tot ce poate da firmei o forta de vanzare crescuta: certificari, experienta in domeniu, clienti sau lucrari importante deja executate si alte date pe care le considerati importante pentru orice client.

Aveti grija ca atat datele cat si persoana de contact sa fie intotdeauna corecte si actualizate.

Categoriile in care doriti sa fie listata firma trebuie alese cu foarte mare atentie. Nu veti atrage mai multi clienti daca firma va fi listata in categorii unde nu isi are cautare.

***

Daca aveti intrebari nu ezitati sa contactati managerul dumneavoastra de cont.


***

Daca nu ai inca firma inscrisa in ClubAfaceri.ro acceseaza acest link si beneficiaza si tu de avantajele prezentei tale in comunitatea noastra de afaceri >>